Zubní lékařství

Nabízíme vám kvalitní a cenově dostupnou stomatologickou péči.

Prevence

  • celkové vyšetření stavu chrupu, parodontu, sliznic a měkkých tkání dutiny ústní
  • zjištění stavu čelistí a mezičelistních vztahů
  • stanovení léčebného plánu
  • RTG vyšetření digitálním rentgenem (snižuje pacientovi dávku záření)
  • odstranění zubního kamene, plaku a pigmentů
  • fluoridace – aplikace fluoridů ve formě roztoku, gelu, laku
  • pečetění fisur- aplikace pečetidel do rýh a jamek skloviny , čím chráníme před vznikem kazu hlavně čerstvě prořezané zuby

 

Estetické rekonstrukce, protetika

Cílem protetického ošetření je nahradit ztracené tvrdé zubní tkáně, zub jako celek nebo skupinu několika zubů.

Korunky– celokeramické nebo metalokeramické náhrady korunkové části zubu. Do frontálního úseku (přední zuby) je výhodné použít nejmodernější typ celokeramickou korunku, kterou prakticky nerozeznáte od pravých zubů a nehrozí zde riziko tzv. metalických skvrn, tedy lehkého zabarvení, které někdy způsobují příměsi kovu v metalo-keramické korunce.

Můstky– přemostění více zubů mezi dvěma fixačními zuby. Princip je stejný jako u korunky, ale v tomto případě jde o chybějící zub, kdy se zbrousí dva okolní a mezi ně se vloží “můstek”, který tuto mezeru po ztrátě zubu uzavírá. Pokud jsou však sousední zuby naprosto zdravé, je škoda je zbrušovat a nastupuje varianta implantátů.

dental-bridge

Fasety– kompozitní nebo keramické náhrady předních plošek zubů, které dokonale maskují vývojové poškození skloviny, nepříznivý tvar zubů nebo mnoho neestetických výplní na frontálních zubech.

Inlaye, onlaye – výplň („plomba“) zhotovená nikoli přímo v zubu, ale v zubní laboratoři; liší se rozsahem.

 

Našim základním cílem je velký důraz na dokonalý estetický výsledek ošetření.

 

Ošetření zubního kazu

Zubní kaz je nejčastějším onemocněním. Při ošetření nově vzniklých kazů a jiných defektů zubů využíváme nejmodernějších výplňové hmoty a technologické postupy, které zohledňují jak hledisko estetické, tak funkční. To platí i při předělání nevyhovujících starých výplní.


V naší ordinaci nabízíme:
Kapslový amalgám – nabízíme pouze bezrtuťový. Množství a poměr chemických látek je v kapslích přesně naměřen výrobcem. Výsledkem je amalgám o mnohem lepších mechanických a chemických vlastnostech a zvýší se tím odolnost i trvanlivost výplní.

Kompozitní výplň – vysoce estetický výplňový materiál v barvě zubu, tuhne po osvícení polymerační lampou. Dají se s nimi dostavovat zuby včetně poměrně velkých ploch, ale vždy se jedná o individuální záležitost.

Skloionomerní výplň – skloionomerní cementy mají protikazové účinky. Používají se u dočasných (mléčných) zubů dětí, protože mají schopnost vyměňovat si fluoritové ionty se zubem a dokáží tak zastavit demineralizaci dentinu (zuboviny). V některých případech je lze použití také jako provizorní výplň u dospělých, ale po nějakém čase se musí vyměnit, protože se rychle obrušují.